Me

turvapalvelut turvallisuus palvelut

Meidän tarinamme

Alussa oli ajatus.

Yrityksemme tarina alkoi samoin kuin mikä tahansa tarina tahdonvoimasta ja tavoitteiden saavuttamisesta.

Vuosi oli 2008, oli hämärtyvä ilta ja vettä satoi kaatamalla. Armeijapalvelustaan suorittavat kaksi parikymppistä kaverusta tulivat iltalenkillä maailmanmenoa pohtiessaan siihen lopputulokseen, että yksityinen turvallisuusala tarvitsee nimenomaan heidän maagista kosketustaan. Aika oli NYT kypsä ja maailma tähän valmis. Siinä hetkessä syntyi päätös ja loppu onkin jo tätä päivää.

Näiden kahden kaveruksen mielestä turvallisuusalalla oltiin monella tapaa vielä lapsenkengissä ja stereotypioiden orjia. Ravintoloiden ovimiehinä työskenteli usein juroja nyrkkeilijäbodareita ja festivaaleilla talkoolaisia makkarapalkalla. Muuttuneessa 2000-luvun maailmassa tämä ei enää käynyt päinsä.

ARVOT

Hyväntuulinen ASIAKASPALVELU – palvelun HENKILÖKOHTAISUUS – ketterä JOUSTAVUUS: näistä muodostuvat yrityksemme ideologian peruspilarit yhä tänäkin päivänä.

Tuosta sateisesta iltalenkkihetkestä on nyt yli 10 vuotta ja paljon on ehtinyt tapahtua tässä ajassa. 

Kiitos kaikille, jotka olette jo osa tätä tarinaa, ja teille jotka ette vielä ole…

X-SEC GROUP OY

juuso toivonen x-sec

Juuso Toivonen

Toimitusjohtaja / Yrittäjä
044 523 0887
juuso.toivonen@xsec.fi

Maarit Mikkola

Hallintopäällikkö
045 895 3533
maarit.mikkola@xsec.fi

Sampo Kalanti

Liiketoiminnan kehityspäällikkö
050 475 9968
sampo.kalanti@xsec.fi

Erkka Verho

Henkilöstöpäällikkö
040 032 5767
erkka.verho@xsec.fi

Björn Åkerblom

Aluejohtaja, Uusimaa
040 080 0066
nalle.akerblom@xsec.fi

Olli Taulio

Aluejohtaja, Varsinais-Suomi
040 414 6030
olli.taulio@xsec.fi

Sami Haapanen

Aluejohtaja, Satakunta
040 507 3093
sami.haapanen@xsec.fi

Mikko Kylmäkorpi

Aluejohtaja, Pirkanmaa
mikko.kylmakorpi@xsec.fi

Rekrytointi & Vuorosuunnittelu

Erkka Verho

Henkilöstöpäällikkö
040 032 5767
erkka.verho@xsec.fi

Sami Heikkilä

Vuorosuunnittelu,
Turvallisuusasiantuntija

sami.heikkila@xsec.fi

Jutta Niinimäki

Vuorosuunnittelu,
Turvallisuusasiantuntija

jutta.niinimaki@xsec.fi

Joel Pentikäinen

Koulutus- ja turvallisuuspäällikkö
044 555 6855
joel.pentikainen@xsec.fi

Markku Peltola

Turvallisuusasiantuntija
040 417 7699
markku.peltola@xsec.fi

Aarne Tuomisto

Turvallisuusasiantuntija
044 508 0790
aarne.tuomisto@xsec.fi

Mikko Kylmäkorpi

Turvallisuusasiantuntija
mikko.kylmakorpi@xsec.fi

Ensiapu

X-Varuste myymälä & verkkokauppa

Nico Aho

Markkinointi- ja viestintäpäällikkö
045 140 6722
nico.aho@xsec.fi

X